FAQ pre Zadávateľa práce

Je Klepeto pre mňa?

Určite. Klepeto je komunita priateľských miestnych pomocníkov, ktorí privítajú možnosť práce od druhých s veľkým potešením. Práca bude hotová rýchlejšie, s radosťou a vy budete mať viacej času na svoje záľuby. Pozrite sa na profily pomocníkov na našich stránkach -  všetko je overené a pravidelne kontrolované naším tímom - a dajte nám vedieť, čo si myslíte.

Môžem skutočne pomocníkovi dôverovať?

Radi si myslíme, že áno! Klepeto je platforma postavená na vzájomnej dôvere, ktorá spája zadávateľov a pomocníkov. Overujeme profily rôznymi spôsobmi pred tým, než sa objavia na webe. Odstraňujeme všetky profily, ktoré si myslíme, že nedosahujú vysokú latku, ktorú sme nastavili.
Vždy odporúčame stretnutie s pomocníkom pred vykonaním rezervácie, takže si môžete zaistiť, že vybraný pomocník je ten pravý. Po ukončení práce môžete zanechať recenziu, ktorá je zdieľaná na stránke profilu pomocníka a pomôcť tak aj ďalším ľuďom.

Potrebujem na vykonanie práce nejaké veci/nástroje/pomôcky?

Je dobré dohodnúť si detaily práce s pomocníkom. To či má náradie, alebo nemá. Ak pôjde o odbornejšie práce pomocník by mal mať svoje vlastné náradie. Má to zaškrtnuté v svojom profile. 

Ponúkajú pomocníci nejakú špeciálnu prácu?

Áno. Požadujeme, aby pomocníci popísali ich schopnosti a skúsenosti čo možno najpodrobnejšie. Niektorí pomocníci majú špecializáciu, niektorí sú profesionáli a naplno sa živia napríklad ako kuchári. Prejdite si našich pomocníkov vo vašom regióne a isto nájdete čo hľadáte. 

Čo keď sa stane že sa pomocník pri práci zraní, alebo mi poškodí môj majetok pri výkonne práce?

Naštastie takéto prípady su veľmi  zriedkavé, ale samozrejme je dobré byť pripravený. Pomocník sa musí rozhodnúť, čo bude v danej chvíli najlepšia voľba. Či navštíviť najbližšieho lekára, alebo si to iba ošetriť. Je dobré dať vždy vopred pomocníkovi podrobné inštrukcie, ako si prajete aby bola práca vykonanná a načo si má dávať obzvlášť veľký pozor. 

Je možné zrušiť rezerváciu?

Samozrejme je to možné. Ak zrušíte rezerváciu viac ako 2 dni pred začatím práce, dostanete svoje peniaze naspäť (očistené o manipulačný poplatok). Ak zrušíte rezerváciu neskôr ako 2 dni pred začatím práce, bude vám účtovaná celá suma. Tri dni pred začatím práce znamená, že napríklad ak začína práce v piatok, je potrebné ju zrušiť najneskôr v stredu. 

Ako prebieha proces platby? 

Náš systém platieb je bezpečný, spoľahlivý a prehľadný. Platby sú plne automatizované, takže nikto sa nemusí obávať.  

Zadávateľ si musí poslať peniaze na svoj virtuálny účet v časti DOBITIE KREDITU. Po zarezervovaní práce bude z tohoto účtu odrátaná čiastka, na ktorej ste sa dohodli s pomocníkom. Túto čiastku vidíte blokovanú aj vy, aj pomocník. Peniaze sa odblokujú pre pomocníka najneskôr týždeň po ukončení práce. 

V prípade, že pomocník nepotvrdí vašu rezerváciu, alebo ju odmietne, rezervácia sa zruší a vy samozrejme neprídete o peniaze. 

Klepeto nepodporuje priame platby hotovosťou. Všetky platby musia prebiehať cez našu platformu. Zároveň nám pomáhate dalej sa rozvíjať a zlepšovať služby. Pokiaľ sa budete snažiť Klepeto obísť, nebude chránený našimi pravidlami a podmienkami. 

Môžem platiť pomocníkovi priamo?

Všetky platby musia prebehnúť prostredníctvom platformy Kelepeto. Proces platby je bezpečný a plne automatizovaný. Pomocníci dostanú svoje peniaze najneskôr týždeň po dokončení práce. 

Pomocník zamietol moju objednávku. Prečo boli peniaze stiahnuté z môjho účtu? 

Peniaze sa odrátajú z vášho účtu hneď po odoslaní objedávky. Sú zatiaľ len blokované, vinkulované. Pomocník ich samozrejme v prípade zrušenia objednávky nedostane. Po zrušení objednávky pomocníkom sa vám vrátia na váš virtuálny účet.

Peniaze sa vám vrátia aj v prípade, keď pomocník vašu objednávku neschváli počas piatich dní. 

 

 
sú niektoré služby, mali by ste očakávať od pet sitter pre domáce návštevu. Ako vždy sa uistite, že máte jasnú dohodu.
Sladká voda / krmivo pre domáce zvieratá
Hrací čas a Cuddles - TLC Time
Podávanie liekov (voliteľne)
Denná písomná správa / Mliekarenské - Poznámky a kontrolný zoznam
Oznámenie a aktualizácie Daily Photo Klientovi (prostredníctvom aplikácie klepetá)
Prineste v e-mailu / Noviny / reklamné materiály
Striedajte svetla a záclony
Vodné Indoor / Outdoor Rastliny miskovité
Likvidácia pooper / debničky
Recyklácia / likvidácia Garbage
Bezpečnostná kontrola v priestoroch