Ako si vyplniť profil?

 

Návod, ako sa zaregistrovať a vyplniť svoj profil na Klepete

Na Klepete môže ponúkať prácu každý a každý tu môže nájisť svojho pomocníka.

Na Klepete je mnoho užívateľov, no ako  docieliť to aby si zadávateľ práce vybral z pomedzi všetkých práve teba? Prečítajte si tento podrobný návod, ako vytvoriť a správne vyplniť svoj profil na Klepete a k čomu slúžia jednotlivé tlačidlá. 

1. Registrácia

Každá sociálna sieť vyžaduje registráciu a Klepeto nie je výnimkou. Stačí navštíviť domovskú stránku, kde môžte nájisť tlačidla pre registráciu či už ako zadávateľ práce alebo pomocník

Po kliknutí je k dispozícii krátky formulár kde vyplníte svoje základné údaje. Priezvisko sa pre iných používateľov zobrazí ako iniciál. Z adresy bude viditeľné iba mesto a štát. 

Je veľmi dôležité vyplniť mesto v ktorom chcete pracovať inak budete pre vyhľadávacie filtre neviditeľný. Ak ste tieto informácie Nezadali pri registrácií stále tak môžte urobiť v svojom profile. 

2. Aktiváciu vášho účtu

Po dokončení predchádzajúcich krokov, budete musieť potvrdiť svoju e-mailovú adresu, ktorú ste zadali na začiatku celého procesu. Skontrolujte váš in-box, spam. Otvorte prijatý e-mail a kliknite na "Potvrdiť svoju e-mailovú adresu".

Bez tohto sa nebudete vedieť na stránke prihlásiť.

Gratulujeme, aktivovali ste svoj účet. Teraz je potrebné vykonať niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu zviditeľniť Váš profil. 

3. Prihlásenie

Prihlástesa do svojho účtu. V sekcii tvoj profil na hornej lište nájdete všetky funkcie ktoré potrebujete na spravovanie vášho účtu. 

4. Zviditeľnenie profilu

Uistite sa že máte vyplnené mesto v ktorom chcete pracovať. Pre úplné zviditeľnenie, pre vyhľdávacie filtre Kepeta si potrebujete nastaviť služby ktoré viete vykonávať. To urobíte jednodcuhým zadaním ceny práce v lište Moje služby. Zadaním ceny potvrdzujete že danú činnosť chcete a viete vykonávať.


Tlačidlá

Tvoj profil

Je to ako vidia užívatelia tvoj profil.

Vieš si tu nahrať svoju profilovú fotku, je všeobecne známe že profily s fotkou majú väčšiu dôveryhodnosť ako tie bez nej. Nahrávajte len svoje vlastné Fotky, zadávateľ práce zistí že na fotke nie ste vy a bude sklamaný, môže vám dať zlé hodnotenie za uvádzanie nepravdivých informácií.

Osobné údaje

V Osobných údajoch si môžete Zmeniť svoje heslo, mesto štát ulicu, pridať telefón. Tieto údaje sa ostatným užívateľom nebudú zobrazovať bude sa im zobrazovať iba mesto. Zadanie mesta je veľmi dôležitá vec netreba na ňu zabudnúť. Môžte mať vytvorený akokoľvek dobrý profil ale ak nemáte zadané mesto naše vyhľadávače Vás nebudú vyhľadávať, pretože nebudú vedieť ku ktorému mestu vás majú zaradiť. Mesto je jedným z kľúčových vyhľadávačov nebudete predsa robiť v Bratislave ak ste zo Sniny.

Profil

Konečne sa dostávame ku kolonke profil. 

Profil je najzákladnejšia časť Vášho účtu. Ak ste na Klepete nový, nemáte žiadnu recenziu od iných užívateľov, profil je prvé spojítko medzi vami a zadávateľom práce, niečo ako prvý dojem. Zadávateľ práce sa rozhoduje na základe profilu či Vás osloví, alebo nie. Dajte si preto záležať ako ho vyplníte, lebo práve to rozhoduje o vašej úspešnosti. Môžete byť hoc ako dobrý odborník, no ak však nemáte vyplnený profil ľudia to o Vás nemajú ako vedieť.

Na záver ulož svoj vyplnený profil tlačidlom - uložiť zmeny. Bez toho bude vaša práca úplne zbytočná.

Galéria 

Do Galérie si môžeš nahrať, iné fotky ako napr. fotky tvojich dokončených prác.  

Ak ešte zadávateľ práce nie je rozhodnutý pre Vás, toto ho určite presvedčí.

Kalendár

Stránka Klepeto poskytuje aj možnosť organizovania kalendárov. Ak viete že ste na odcestovaný je dobre vyplniť si v profile že cez túto dobu neviete príjmať žiadne objednávky.

Moje služby

Moje služby sú jednou z najdôležitejších časti vo vyhľadávaní tak ako aj mesto v ktorom robíte. Ak nezadáte ceny pri službách, vyhľadávače vám nás nebudú vedieť nájsť. Ak nemáte za prácu uvedenú sumu, Klepeto to chápe akože túto činnosť nechcete a neviete vykonávať. Klepeto uvažuje iba s činnosťami ktoré majú za danú prácu sumu.

Cena práce

Cenu za svoje služby si môžte stanoviť podľa seba. Odporúčame však zo začiatku, kým ešte nemáte recenzie, dávať nižšie ceny, aby ste zo začiatku neodradili potenciálneho zadavateľa práce. 

Keď sa časom ukáže že ste kvalitný pomocník, môžete si ceny zvýšiť. Opäť nezabudnite uložiť zmeny ktoré ste vykonali v sekcii moje služby. 

Objednávky

V objednávkach môžete vidieť prehľad vašich vytvorených a prijatých objednávok. Taktiež na tejto strane viete objednávku stornovať. 

Nakúpiť kredity

Ak by ste si chceli objednať prácu musíte si najprv na klepete dobiť kredity/eura. 

Doplniť kredity môžte dvojakým spôsobom cez PayPal ako bežnou platobnou bránou cez ktorú viete platitť bez registrácie, alebo prevodom na účet - pomalejší spôsob.

Správy

V správach vidíte kontakty s ktorími ste si písali. Po rozkliknutí správy môžte vidieť všetky písané správy s inými užívateľmi.

Kontakty

Tu sa nachádzajú všetci užívatelia s ktorými ste kedy komunikovali. Po rozkliknuti sa Vám zobraziť všetky správy. 

   Hodnotenia

Tu môžete vidieť všetky hodnotenia ktoré o Vás napísali iní užívatelia. Stále si po vykonaní práce vypýtajte hodnotenie. Čím lepšie hodnotenia tým viacej prác. 

 

Dajte si záležať na vyplnení svojho profilu. Stačí 5 minút a ponuky na prácu sa Vám budú len tak sypať.