FAQ pre Majiteľov zvierat

Nikdy predtým som nenechal svojho psa s pet sitterom. Je Klepeto pre mňa?

Určite. Klepeto je komunita priateľských miestnych milovníkov zvierat, ktorí privítajú zvieratá druhých s veľkým potešením. Vaše zvieratko bude oveľa šťastnejšie, než v koterci alebo chovateľskej stanici. Pozrite sa na profily pet sitterov na našich stránkach -  všetko je overené a pravidelne kontrolované naším tímom - a dajte nám vedieť, čo si myslíte.

Môžem skutočne pet sitterovi dôverovať?

Radi si myslíme, že áno! Klepeto je platforma postavená na vzájomnej dôvere, ktorá spája majiteľov domácich zvierat a pet sitterov. Overujeme profily rôznymi spôsobmi pred tým, než sa objavia na webe. Odstraňujeme všetky profily, ktoré si myslíme, že nedosahujú vysokú latku, ktorú sme nastavili.
Vždy odporúčame stretnutie s pet sitterom pred vykonaním rezervácie, takže si môžete zaistiť, že vybraný pet sitter je ten pravý. Po ukončení sittingu môžete zanechať recenziu, ktorá je zdieľaná na stránke profilu pet sittera a pomôcť tak aj ďalším ľuďom.

Potrebujem zbaliť môjmu zvieratku nejaké veci?

Keďže nie je vhodné meniť stravovacie návyky vášho miláčika, je zvykom, že majitelia poskytujú potravu zvieraťa na celú dobu pobytu. Tiež je dobré pridať obľúbené hračky a príslušenstvo, aby sa minimalizovala rutina zvieratka.

Naše návrhy, čo je dobré si pripraviť:

Jedlo a občerstvenie
Vodítko
Hračky
Misky na jedenie a pitie
Pelech, prepravka, koše alebo deky
V prípade potreby staré šaty s vôňou vlastníka pre upokojenie zvieraťa.

Ponúkajú pet sitteri nejakú špeciálnu opateru?

Áno. Požadujeme, aby pet sitteri popísali ich schopnosti a skúsenosti čo možno najpodrobnejšie. Niektorí sitteri majú špecializáciu, niektorí sú profesionáli a naplno sa živia napríklad v psom salóne. Prejdite si našich sitterov vo vašom regióne a isto nájdete čo hľadáte. 

Čo keď sa stane, ak sa môj pes zraní alebo ochorie počas sittingu?

Naštastie takéto prípady su veľmi  zriedkavé, ale samozrejme je dobré byť pripravený. Pet sitter sa musí rozhodnúť, čo bude v danej chvíli najlepšia voľba. Či navštíviť najbližšieho veterinára, alebo ísť k veterinárovi vášho zvieratka. Je dobré dať vždy vopred pet sitterovi podrobné inštrukcie, ako si prajete aby sa zachoval.

Je možné zrušiť rezerváciu?

Samozrejme je to možné. Ak zrušíte rezerváciu viac ako 3 dni pred začatím sittingu, dostanete svoje peniaze naspäť (očistené o manipulačný poplatok). Ak zrušíte rezerváciu neskôr ako 3 dni pred začatím sittingu, bude vám účtovaná celá suma. Tri dni pred začatím sittingu znamená, že napríklad ak začína sitting v piatok, je potrebné ho zrušiť najneskôr v utorok. 

Ako prebieha proces platby? 

Náš systém platieb je bezpečný, spoľahlivý a prehľadný. Platby sú plne automatizované, takže nikto sa nemusí obávať.  

Majiteľ zvieraťa si musí poslať peniaze na svoj virtuálny účet. Po zarezervovaní sittingu bude z tohoto účtu odrátaná čiastka, na ktorej ste sa dohodli s pet sitterom. Túto čiastku vidíte blokovanú aj vy, aj pet sitter. Peniaze sa odblokujú pre pet sittera najneskôr týždeň po ukončení sittingu. 

V prípade, že pet sitter nepotvrdí vašu rezerváciu, alebo ju odmietne, rezervácia sa zruší a vy samozrejme neprídete o peniaze. 

Klepeto nepodporuje priame platby hotovosťou. Všetky platby musia prebiehať cez našu platformu. Zároveň nám pomáhate dalej sa rozvíjať a zlepšovať služby. Pokiaľ sa budete snažiť Klepeto obísť, nebude chránený našimi pravidlami a podmienkami. 

Môžem platiť pet sitterovi priamo?

Všetky platby musia prebehnúť prostredníctvom platformy Kelepeto. Proces platby je bezpečný a plne automatizovaný. Pet sitteri dostanú svoje peniaze najneskôr týždeň po dokončení sittingu. 

Pet sitter zamietol moju objednávku. Prečo boli peniaze stiahnuté z môjho účtu? 

Peniaze sa odrátajú z vášho účtu hneď po odoslaní objedávky. Sú zatiaľ len blokované, vinkulované. Pet sitter ich samozrejme v prípade zrušenia objednávky nedostane. Po zrušení objednávky pet sitterom sa vám vrátia na váš virtuálny účet.

Peniaze sa vám vrátia aj v prípade, keď pet sitter vašu objednávku neschváli počas piatich dní. 

Čo zahŕňa domáca návšteva? 

Tu sú niektoré služby, ktoré môžete očakávať od pet sittera pri pri domácej návšteve. Samozrejme pred návštevou si všetko dohodnite a ujasnite si vaše očakávania..

Čerstvá voda / krmivo pre domáce zvieratá
Pohranie sa so zvieratkom
Podávanie liekov (ak to požadujete)
Vyplnenie check listu ako ho  pripravíte - Poznámky a kontrolný zoznam
MMS správa s fotografiou každý deň majiteľovi (alebo prostredníctvom dohodnutej aplikácie)
Vybranie poštovej schránky
Polievanie kvetín (dnu aj von)
Likvidácia trusu, vyčistenie mačacieho záchoda, alebo klietky
Vynesenie odpadu
Bezpečnostná kontrola v priestoroch

 

Tu
 
sú niektoré služby, mali by ste očakávať od pet sitter pre domáce návštevu. Ako vždy sa uistite, že máte jasnú dohodu.
Sladká voda / krmivo pre domáce zvieratá
Hrací čas a Cuddles - TLC Time
Podávanie liekov (voliteľne)
Denná písomná správa / Mliekarenské - Poznámky a kontrolný zoznam
Oznámenie a aktualizácie Daily Photo Klientovi (prostredníctvom aplikácie klepetá)
Prineste v e-mailu / Noviny / reklamné materiály
Striedajte svetla a záclony
Vodné Indoor / Outdoor Rastliny miskovité
Likvidácia pooper / debničky
Recyklácia / likvidácia Garbage
Bezpečnostná kontrola v priestoroch